Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. X

13. zimná sezóna Optimalu

V decembri 2017 vstupujeme s Optimalom už do svojej 13. zimnej sezóny.

Rozhodli sme sa v nej ponúknuť Vám výnimočné jedinečné zľavy lyžiarskych okuliarov Optimal.

Zľavy sú v dvoch výškach podľa typu modelov a to zľavy 25 % a 50 % z pôvodnej ceny okuliarov. Tí, ktorí nás sledujete po celý čas od roku 2005 viete, že zľavy nezvykneme poskytovať.  Ale  ak ich poskytneme, nikdy ich nedávame zo žiadnych vopred navýšených cien ako je to bežnou praxou v rôznych komoditách.

Veríme preto, že si v tejto výnimočnej akcii vyberiete pre seba tie správne lyžiarske okuliare.

Radi Vás oboznámime s našimi modelmi, ich funkciami, ich ochranou pred UV žiarením ako aj ich účelovosťou použitia podľa zorníkov.

Správne vybrané lyžiarske okuliare sa tak naozaj stanú ochranou Vašich očí pred slnkom, snehom, vetrom, hmlou či podobnými nástrahami počasia a zasneženého svahu.

Na našej stránke na sociálnej sieti Vám budeme počas tejto zimnej sezóny niektoré modely lyžiarskych okuliarov bližšie predstavovať.

13. zimná sezóna Optimalu

Vedeli ste, že:

Pri vývoji a samotnej výrobe lyžiarskych okuliarov sme sa zamerali najmä na kvalitu a bezpečnosť celého produktu. Výsledkom sú už niekoľko zimných sezón obľúbené modely lyžiarskych okuliarov.

Okuliare neodmysliteľne patria k lyžovaniu či snowboardovaniu a v bežnom ponímaní chránia oči pred slnečným žiarením či pred vetrom a snehom. Najmä v predsezónnom období sa každoročne objavia rôzne super novinky či hyper technológie viac či menej známych značiek ponúkajúcich tieto výrobky. To, čo je pre niekoho najnovšia technológia či za tajuplným anglickým názvom skrývajúca sa extra vlastnosť, je pre nás základným štandardom už od uvedenia značky Optimal v roku 2005.

Všetky naše lyžiarske okuliare majú dvojitý polykarbonátový zorník, ktorý sa skladá z dvoch samostatných, na sebe nalepených (nie lisovaných) zorníkov.

Aj lyžiarske okuliare majú tak ako slnečné okuliare 100% UV filter. Dôraz však treba klásť na kategóriu filtra, citlivosť očí používateľa a jeho rozhodnutie či chce okuliare používať resp. či lyžuje najmä v horších poveternostných podmienkach (hmla, sneženie) alebo skôr za slnečného počasia.

Väčšina našich modelov má oranžový zorník s kategóriou filtra S2. Tieto zorníky sú určené nielen na slnečné žiarenie, ale majú vynikajúce optické vlastnosti, rozjasňovacie vlastnosti v hmle a pri snežení, pri difúzii zaručia jasné a ostré vnímanie nerovností terénu.

Kategóriu filtra S3 (tmavý zorník) je možné využiť v slnečnom počasí a väčších nadmorských výškach, pričom optické vlastnosti ničím nezaostávajú za kategóriou filtra S2 a oči sú dokonale chránené pred ostrým slnkom.    

V ponuke zorníkov lyžiarskych okuliarov máme tiež sférický zorník – zorník polguľovitého tvaru, ktorý zabezpečuje širšie videnie najmä do strán.  

Zákazníci s dioptrickými okuliarmi ocenia model určený na prekrytie dioptrických okuliarov so špeciálnym konštrukčným riešením rámu a peny.